Knihy

Nejprodávanější

kniha proc vlk sislal
259 Kč –11 %
Původně: 259 Kč  (–11 %)
229 Kč
1 položek celkem
kniha proc vlk sislal
259 Kč –11 %
229 Kč / ks

Pohádkově zábavný a odborně sestavený návod, jak udržet zdravé zoubky vašich dětí.

Určitě patříte k rodičům, babičkám, dědečkům, tetám, strýčkům…, kteří by pro své ratolesti udělali první poslední, aby byly zdravé, veselé a šťastné. Smutnou pravdou ovšem je, že doslova zástupy, jinak vzorně opečovávaných dětí, trpí vážnými a bolestivými zdravotními problémy, způsobenými zubním kazem a záněty dásní. S pomocí této zábavné, pohádkové, avšak odborně sestavené knihy, si vaše děti mohou zachovat zdravý úsměv po celý život.

Tvrzení, že na prvních mléčných zubech nezáleží, protože stejně vypadnou a nahradí je nové, je nebezpečný mýtus, bohužel velmi rozšířený i v moderní civilizované společnosti. Mléčný chrup se kazí velmi rychle a bakterie zubního kazu se snadno dostávají přes mělký kořen dětského zubu až do okolních tkání, kde často způsobují bolestivý otok a závažný zánět. Bakteriální zánět v ústech má zhoubný vliv na celý dětský organizmus, zejména kupříkladu na srdeční sval. Děti s nateklou tváří jsou smutnou každodenní realitou stomatologických ordinací. Málo známým faktem také je, že narušení a předčasná ztráta mléčného chrupu může velmi negativně ovlivnit zdravý vývoj druhých trvalých zubů vašeho dítěte!

Je také potřeba vědět, že zkažené zuby nejsou dědičné – je prokázáno, že čistý zub nemůže onemocnět! Se schopností správně si vyčistit zuby se nikdo nerodí – není to totiž úplně jednoduché a musíme se tomu naučit podobně, jako například používání příboru či tužky.

Motivovat děti k čištění zoubků a zdravému stravování je vzhledem k okolním vlivům většinou velmi těžké. Zábavnou hrou to však jde mnohem lépe, než strašením a poučováním. Kniha Proč vlk šišlal? udělá z nudné povinnosti a nepříjemného tématu „bolavých zubů“ skvělou zábavu pro celou vaši rodinu. Umožněte svým dětem, aby získaly správné návyky v péči o svá ústa a vyhnuly se tak zbytečné bolesti dnes i v jejich budoucím životě.

 Knihu napsala: Doc. MUDr. Eva Kovaľová, PhD.

Kód: K001.01