Browne Indikátor MVI pro parní sterilizaci

Kód: 272.01
Neohodnoceno
726 Kč –31 %
Browne Indikátor MVI pro parní sterilizaci
726 Kč –31 % 499 Kč / balení
Skladem (3 balení)
Můžeme doručit do:
15.08.2022

Univerzální, bezolovnatý chemický test pro parní sterilizaci, řadí se do tř. 4 dle ČSN EN ISO 11140-1:2006. Je vhodný pro kontrolu účinnosti parní sterilizace baleného i nebaleného materiálu a nástrojů v rozsahu teplot 121°C až 134°C.

Balení:

480 ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto indikátory se vkládají při sterilizaci baleného materiálu do obalu, při sterilizaci nebalených nástrojů přímo na síto.

Datum exspirace je uvedeno na balení.

Skladování: Na chladném, suchém a tmavém místě, teplota 0-30 °C, relativní vlhkost 30-60 %.

Za stejných podmínek lze uchovávat exponované indikátory pro dokumentační účely jakkoliv dlouho bez nežádoucí změny barvy. V balení 480 ks.
Indikátory se dodávají ve formě papírových proužků, které se v polovině délky rozdělí na dva. Indikační proužek je natištěn v podélné ose proužku a při expozici odpovídající stanoveným parametrům zčerná v celé své délce.

Změna barvy se porovnává se srovnávací oválnou plochou natištěnou na jednom konci indikátoru a označenou REF.

Tuto barvu dosáhne indikátor za 3 minuty při 134 °C a za 8 minut při 121 °C.

 Indikátory se vkládají dovnitř obalů mezi sterilizovaný materiál nebo do samostatných obalů. Při sterilizaci nebalených nástrojů se indikátory vloží mezi nástroje. Vzhledem k možné nerovnoměrné sterilizační expozici v různých částech komory sterilizátoru se doporučuje používat více indikátorů, nejlépe v každém sterilizačním obalu.
Podmínkou úplné barevné změny je vystavení indikátoru působení nasycené vodní páry nejméně o teplotě a nejméně po dobu, jejichž číselné hodnoty jsou uvedené na balení, tedy všech kritických parametrů účinné parní sterilizace.
Tento indikátor je cenově velmi výhodný a exponovaný indikátor lze uchovávat bez nežádoucí změny barvy jako dokumentaci účinné sterilizace, případně jej připojit k dokumentaci o zdravotnickém výkonu.
Exponované indikátory chráněné před světlem lze uchovávat pro dokumentaci sterilizace bez časového omezení.
Indikátor neobsahuje olovo ani jiné těžké kovy, není toxický a nezpůsobuje nebezpečnou kontaminaci sterilizovaného materiálu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení